wtorek, 28 maja 2013

Plecione koszyczki

Nadal jestem w trakcie leczenia, ale powoli zaczynam dochodzić do siebie. Kiedy tak leżałam w łóżku, oglądałam sobie różne ciekawe rzeczy, jakie można zrobić samemu w domku. I tak trafiłam na filmik, gdzie jacyś panowie zrobili komodę z papieru... Tak bardzo spodobał mi się pomysł plecenia z papieru, że postanowiłam zrobić to sama .... Nie sądziłam że to będzie tak pracochłonne i nie chodzi o to, że plecenie jest praco chłonne.. Przygotowanie papieru do tego, by nadawał się zajmuje sporo czasu... Ale efekt... hmmm sami zobaczcie i oceńcie :) 
Na razie udało mi się zrobić dwa koszycki ten mniejszy dla sprawdzenia jak by o wyglądało ze sprejowałam  lakierem srebrnym (świąteczny bo taki miałam).
 Spodobało mi się na tyle że pewnie jeszcze nie jeden taki koszyczek sobie zrobię :) A ważna informacja dla tych którzy chcieli by takie koszyczki robić. Po upleceniu koszyczek trzeba pomalować lakierem do drewna aby nie nasiąkał wilgocią, po tym zabiegu papierowa praca służy tak samo, jak każdy wiklinowy koszyczek :)
 


Materiały potrzebne do zrobienia koszyczków : gazety - najlepiej nadają się kolorowe czasopisma ale nie z całkiem śliskiego papieru.
patyczek do szaszłyka - wystarczy jeden do robienia rureczek 
klej- zwykły do papieru
lakier do drewna ( bezbarwny lub w dowolnym kolorze )

2 komentarze:

  1. Tak mi się podoba, że chciałabym taki... Zrobisz dla mnie??? Może być taki z gazet... da się go normalnie z kurzu wycierać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jasne że Ci zrobię, tylko powiedz jakiej chcesz wielkości i kształtu;) Ten większy ma dno o średnicy mniej więcej 17 cm. Możesz go normalnie wycierać z kurzu zachowuje się jak normalna wiklina ;)

      Usuń